Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri

Tek Cidarlı Baca, Çift Cidarlı Baca, Çöp - Çamaşır atma hattı

Tek Cidarlı Baca Tek ciarlıd baca sistemlerinin atıkgazla temas eden tüm modülleri TS EN 1856-1 ve 2'de L50 kod numarasıyla, Amerikan standardında AISI 316L, Alman Sanayi Normunda DIN 1.4404 olarak tanımlanan (X2CrNiMo17-12-2),Molibden katkılı (%2-2,5), Karbon (%0,03), Silisyum (%1), Mangan (%2) Krom (%17) ve Nikel (%12) alaşımlı paslanmaz çelik sacdan imal edilmektedir.
Çift Cidarlı Baca Çift cidarlı baca sistemlerinin atıkgazla temas eden tüm modülleri TS EN 1856-1 ve 2'de L50 kod numarasıyla, Amerikan standardında AISI 316L, Alman Sanayi Normunda DIN 1.4404 olarak tanımlanan (X2CrNiMo17-12-2),Molibden katkılı (%2-2,5), Karbon (%0,03), Silisyum (%1), Mangan (%2) Krom (%17) ve Nikel (%12) alaşımlı paslanmaz çelik sacdan imal edilmektedir.
Çöp ve Çamaşır Sistemleri Çöp ve çamaşır şutları otel ve hastanelerde kullanılmak üzere özel dizayn edilmiştir. Ø800 ve Ø600 mm olarak imal edilmektedir.Çamaşır atma şutları katları direkt çamaşırhaneye bağlandığından fazla işçi çalıştırılmasını ve çamaşır taşıma esnasında çevreyi rahatsız eden görüntüleri engeller.

havalandirma

Tek Cidarlı Paslanmaz Baca Sistemleri

Katı, sıvı ve gaz yakıtlar için bina şaft içerisinde kullanılan paslanmaz çelik baca sistemleridir. Şaft için uygulaması olduğu taktirde şaft içinde kalan bacaya izolasyon uygulamasına gerek yoktur. Düşey yük duvar sehpası veya ana taşıyıcı sehpa üzerinde taşınır ve modüller baca kelepçeleri ile birleştirilir. Bacalarımız sürekli TIG/WIG kaynağı ile yüksek kalitede üretilmektedir. Negatif basınçlı şartlı sistemlerde muflu geçme ve baca kelepçesi ile kolay ve güvenilir montaj imkanı sağlar. Pozitif basınçlı sistemlerde ise muf içinde özel olarak üretilmiş conta ile sızdırmazlık sağlanır. Tek ciarlıd baca sistemlerinin atıkgazla temas eden tüm modülleri TS EN 1856-1 ve 2'de L50 kod numarasıyla, Amerikan standardında AISI 316L, Alman Sanayi Normunda DIN 1.4404 olarak tanımlanan (X2CrNiMo17-12-2),Molibden katkılı (%2-2,5), Karbon (%0,03), Silisyum (%1), Mangan (%2) Krom (%17) ve Nikel (%12) alaşımlı paslanmaz çelik sacdan imal edilmektedir.

havalandirma

Çift Cidarlı Paslanmaz Baca Sistemleri

Kapella Çift Cidarlı Paslanmaz Çelik Baca Sistemi bina dışı ve gerekli görülen şaft içi/ bina içi uygulamalar için kullanılmaktadır. İç cidar en yüksek kalitede AISI 316 L paslanmaz çelikten olup, Cidarın malzeme kalınlığı sistem özelliklerine göre değişkendir. Ana atık gaz modülleri ile dış cidar arasında yine sistem özelliklerine göre 30mm veya 50mm Taşyünü İzolasyonu uygulanır. Dış cidar kullanılacak sistem, uygulama yeri, ortam durumu gibi değişkenler sebebiyle ,Galvaniz - Alüminyum - 430 Çelik - 304 Paslanmaz çelik gibi malzemeler ile yapılabilmektedir. Kapella Baca tamamı kendi tesislerinde olmak üzere 100 mm çap ile 1200 mm çap aralığında 23 farklı ebatta üretim yapmaktadır. Çift cidarlı baca sistemlerinin atıkgazla temas eden tüm modülleri TS EN 1856-1 ve 2'de L50 kod numarasıyla, Amerikan standardında AISI 316L, Alman Sanayi Normunda DIN 1.4404 olarak tanımlanan (X2CrNiMo17-12-2),Molibden katkılı (%2-2,5), Karbon (%0,03), Silisyum (%1), Mangan (%2) Krom (%17) ve Nikel (%12) alaşımlı paslanmaz çelik sacdan imal edilmektedir.

havalandirma

Çöp ve Çamaşır Şutları

Her bir modül bina yüksekliği hesaplanarak bacaya monte edilir. Yine her bir modül tek başına komple bacayı taşıyacak şekilde dizayn edilmiş özel pres teknolojisi ile mukavemet arttırılarak tasarlanmıştır. Özel flanş ağzı açılarak tam sargı sağlanmaktadır. Montajda her bir modül ve yan ürünleri arasında Kapella ürünü özel sızdırmaz kelepçeler kullanılmaktadır. Çöp ve çamaşır şutları otel ve hastanelerde kullanılmak üzere özel dizayn edilmiştir. Ø800 ve Ø600 mm olarak imal edilmektedir.Çamaşır atma şutları katları direkt çamaşırhaneye bağlandığından fazla işçi çalıştırılmasını ve çamaşır taşıma esnasında çevreyi rahatsız eden görüntüleri engeller.

Hava, yemek buharı ve yanmadan oluşan gazlarla kirlendiği için, bu havayı iklimlendirme toplama kanallarına verilmesi kanallarda yağlanmaya sebep olacağından sakıncalıdır. Bunun için, mutfak havası iklimlendirme sistemlerine verilmeyip doğrudan dışarı atılmalıdır. Bu nedenle mutfak havasını dışarı atan kanallara mutfak havası kanalı denir.

Paslanmaz çelikten imal edilmeleri korozyona engel olmakta, temizlenmesine olanak vermektedir. Ayrı bir hat olarak ayrı bir cihaz ile bağlanmalıdırlar.Cihazların içerisinde dış ortama kötü kokuların, yağ ve vb maddelerin gönderilmesini engellemek amacıyla mutlaka filtre monte edilmelidir. Cihaz mutfak havasına göre dizayn edilmelidir. Tehlikeli maddelerle dolu hava, kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havlandırma sistemi sağlanmış olur. Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır.

İZOL MAKİNA İLETİŞİM

Vakıflar Mah. E-5 Yolu Üzeri Küme Evler No:8

Ergene/Tekirdağ

BİZİ ŞİMDİ ARA +90 282 653 01 40
İLETİŞİM