Mekanik Yalıtım Sistemleri

Kazan- Tank izolasyonu, Kanal- Boru Yalıtımı

Yapılarda Mekanik Tesisat Sistemlerinin izolasyonu özellikle sistemin verimliliği ve düzenli çalışması açısından önemli bir gereklilik sağlamaktadır. Mühendislik Esasındaki, çalışma sisteminde minimum enerji ile maksimum verim elde etme anlayışını ön planda tutarak firmamız Mekanik tesisat sistemlerinin tüm gereksinimlerini eksiksiz olarak, deneyimli kadrosu ile güvenli bir şekilde yapmak için hizmet vermektedir.

havalandirma

Sanayi İzolasyonu

Sanayi buhar devrelerine taş yünü ve galvaniz veya alüminyum sac uygulaması. Sıcak su devrelerine cam yünü ve galvaniz sac veya alüminyum sac uygulaması. Sıcak izolasyon uygulamalarında yüzey genişliği, akışkan sıcaklığı ve yalıtım yapılacak boru, yüzey ve tank gibi sistemlerin kapalı alan veya dış hava şartlarına maruz olması gibi faktörler göz önüne alınarak kullanım alanına göre cam yünü, kayayünü, seramik yünü, Cam Köpüğü, Poliüretan, Elastomerik kauçuk gibi ürünlerden uygun olan seçilir. Boru, tank ve ekipman gibi yüzeylerin yalıtım yapılmış dış yüzeyleri alüminyum, paslanmaz, galvaniz, aluzinc, pvc gibi kaplamalar ile kaplanarak sisteme mukavemet ve buhar direnci kazandırılır. Sıcak izolasyon uygulaması, Termik santral izolasyonu, doğalgaz dönüşüm santrali izolasyonu, çimento üretim tesisi yalıtımı, Cam üretim tesisleri, Kimyasal üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, soğutma kuleleri, ısıtma-kurutma fırınları, sıcak yağ tesisatları, buhar kazan ve tesisatları, duvar, zemin ve çatı yüzeyleri ve özel ısı yalıtımı gereken durumlar için ideal bir sistemdir.

havalandirma

Tank ve Kazan Yalıtımı

Tank ve kazan gövdelerine mesafe tutucu çemberlerin kaynatılıp üzerine amyant şerit yapıştırılıp iki mesafe tutucu çember arasına taş yünü veya düşük sıcaklıklar için cam yünü sarılması ve üzerine isteğe göre galvaniz sac,trapez sac,krom sac veya alüminyum sacın vida veya perçin ile monte edilir. Tank ve kazan kapaklarına isteğe göre zeplin veya baklava dilimi yapılır. Boru devrelerine ise taş yünü,cam yünü ve kokil izocam sarılır daha önceden hazırlanan galvaniz,krom veya alüminyum sactan izolasyon boruları vida ile monte edilir. Dirsekler parçalı sekmanlardan oluşur. Ürünler başlıca tüm soğuk ve ılık hatlı su tesisatlarının ısı yalıtımında, klima kanallarının ısı yalıtımında, binaların çatı ısı yalıtımında (su yalıtım elemanları ile birlikte), parke altı ve şap altı uygulamalarında darbe ses kesici olarak, bina derz aralıklarında dolgu fitili olarak, ambalaj sektörüne yönelik çeşitli uygulamalarda, sportif amaçlı uygulamalarda ve muhtelif amaçlarla günlük yaşamda kullanılabilmektedir.

havalandirma

Isı izolasyonu & Yalıtım Nedir?

Farklı sıcaklıktaki iki ortam arasında ısı geçişini azaltmak için yapılan işleme ISI YALITIMI denir. Boru, tank ve ekipman gibi yüzeylerin yalıtım yapılmış dış yüzeyleri alüminyum, paslanmaz, galvaniz, aluzinc, pvc gibi kaplamalar ile kaplanarak sisteme mukavemet ve buhar direnci kazandırılır.

Yalıtımın Amacı

Yapıların, uzun yıllar değerini koruyarak, içinde yaşayanların konfor şartlarını sağlayabilmesi ve kullanım performansını inşa edildiği haliyle devam ettirebilmesi, iç ve dış etkenlere karşı yeterince korunması ile mümkündür. Yapı, maruz kalacağı zorlayıcı şartlar ön görülerek tasarlanmamışsa, bu koşullara karşı direnmekte zorlanır, kendisinden beklenen işlevleri yerine getiremez duruma gelir. Ortalama konfor şartlarının sağlanmasının bedeli böyle bir yapıda, göz ardı edilemeyecek şekilde artar. Yapının taşıyıcı veya dolgu bölümleYapıların, uzun yıllar değerini koruyarak, içinde yaşayanların konfor şartlarını sağlayabilmesi ve kullanım performansını inşa edildiği haliyle devam ettirebilmesi, iç ve dış etkenlere karşı yeterince korunması ile mümkündür.

havalandirma

Yalıtım, kullanıldığı duruma göre dış etkilerden ayırmak veya tecrit etmek anlamında, bina yalıtımı (izolasyonu) ise; “yapıyı kendi bünyesi ile içindeki eşya ve canlılara zarar verici etkilerden korumak için alınan önlemler paketi” olarak tanımlanmaktadır. Oysa bina yalıtımı; “malzeme üretiminden uygulamasına kadar titizlik, hassaslık, çok yönlü detay çalışmasını gerektiren ve birçok bilim dalını ilgilendiren bir sistem bütünüdür”.


Neden izolasyon Yapılmalı; İzolasyon, İzole etmek, İzolatör,Toplumumuzun daha yeni yeni önemini ve ciddiyetini anladığı bu konu; gelişen teknoloji ve ülkemizde bu konuda yatırımı bulunan büyük firmaların ürün çeşitliliği ile sorun olmaktan çıkmıştır. ve önceden yapılacak tüm harcamalar sonradan yapılacaklardan mutlaka daha ucuza malolacaktır tabiiki çileden çıkmalar haric.!!
izolasyon Nerelerde Uygulanmalı ; İzolasyon her çeşit yapı ve binalarda uygulanır ( Sanayi yapıları, iş merkezleri, Apt…vb ) Firmamız her çeşit yapı ve her tipteki izolasyon sorunlarınızı deneyimli ekibi ve kullandığı kaliteli ısı yalıtım malzemeleri mutlak çözecektir.
Su Yalıtımı nedir? Yapıların uzun ömürlü olabilmesi, sağlıklı konforlu ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi için iç ve dış etkenlere karşı doğru bir şekilde korunması gerekmektedir. Söz konusu bu iç ve dış etkenlerden korunabilmenin en etkin yolu da yalıtımdır. Yapılarda su yalıtımı, suyun hangi şiddette, hangi halde ve nereden gelirse gelsin yapı kabuğundan içeri girerek yapı elemanlarına dolayısıyla da yapıya zarar vermesini önlemek için yapılır. Suyun yapılarda sıvı veya gaz halinde bulunması yıpranmaların ve zararlı etkilerin en önemli nedenidir.
Su Yalıtımının faydaları Binalarımıza nüfuz eden su, yapımızın taşıyıcı kısımlarında yer alan demirlerin paslanmasına ve taşıma kapasitesinin düşmesine yol açar. Su, betonun çürümesine ve çatlamasına neden olur. Su yalıtımı uygulaması, binanın güvenliğini sağlamasının yanı sıra bakteri ve küf oluşmasını, suyun çatılarımızdan veya tavanlarımızdan damlamasını önleyerek sağlıklı ve konforlu ortamlar sağlar.
Su yalıtımı binanın dayanıklılığını nasıl korur? Su yalıtımı, zemin üstündeki yapı elemanlarını yağışın zararlarından; zemin altındaki kısımlarını ise zemin suyu ve rutubetinin zararlı etkilerinden korur. Böylece yapı, başlangıç aşamasında tasarlandığı taşıma kapasitesini zamanla kaybetmez. Türkiye’nin deprem ülkesi olması, binalarda su yalıtımı uygulamalarının önemini bir kat daha artırmaktadır.

İZOL MAKİNA İLETİŞİM

Vakıflar Mah. E-5 Yolu Üzeri Küme Evler No:8

Ergene/Tekirdağ

BİZİ ŞİMDİ ARA +90 282 653 01 40
İLETİŞİM